Hakkımda

“When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down ‘happy’. They told me I didn’t understand the assignment, and I told them they didn’t understand life.”

 -John Lennon-

“5 yaşındayken, annem bana mutluluk, hayatın anahtarıdır derdi. Okula gittiğimde, büyüyünce ne olmak istediğimi sordular. Ben de ‘mutlu’ olmak istediğimi yazdım. Bana soruyu doğru anlamadığımı söylediler;ben de onlara hayatı anlamadıklarını söyledim.”                                                                                                                                                                     

 

Hayat bu kadar basit, sade ve bir o kadar da derin…meltem3

Yaşadığımız farklı hayatlarda, bambaşka tutkuların peşinde, aslında hepimizin ortak arayışı “mutlu olmak”.

Ben de öğrendiklerimi ve deneyimlerimi, aynı sade ve derin bakış açısıyla, bu ortak arayışa katkıda bulunabilmek adına, sizlerle paylaşmayı arzu ediyorum.

Dilerim, bu web sitesi, sizin için de yeni bir başlangıç ya da farklı bir ilham kaynağı olur.

Yaşadığınız hayatlarda ve mekanlarda ‘mutlu’ olmanız dileğiyle…

 

 

Biyografi

1976 yılında Ankara’da doğdum. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra 2006 yılına kadar kurumsal hayatta, finans ve pazarlama alanında çalıştım.

Doğmak üzere olan oğlumun odasını hazırlarken Feng Shui’den haberdar oldum. Basit bir merakla başlayan kişisel ilgim, öğrendikçe vazgeçilmez bir tutku haline geldi. Sevgili Esra Koyuncu ve Master Raymond Lo gibi, hep doğru insanlarla karşılaşmış olmam, Feng Shui konusunda güvenilir bilgiye kolay ulaşabilmemi sağladı. Güvenilir bilgi bu alanda bence çok değerli. Çünkü; piyasada bulabileceğiniz hemen hemen tüm kaynaklar konuyu Pop Feng Shui olarak, yani sadece mekanın içine ve dekorasyonuna odaklanan bir yöntem olarak anlatır. Oysa klasik Feng Shui, çeşitli formüller ve hesaplamalar yardımıyla, mekanları gözle görebildiğimiz formların çok ötesinde, zaman, pusula yönleri ve insan faktörlerini de dikkate alarak analiz eder.Dolayısıyla, doğru ve güvenilir kaynaktan öğrenildiğinde gerçek bir “hayat bilgisi”ne sahip olursunuz. “Duvarların dili olsa da konuşsa” deriz ya, işte bu kadim bilim sayesinde mekanlar adeta dile gelir.

Bu alanda bana ilk günden beri hem destek hem de ilham veren sevgili Esra Koyuncu’nun organizasyonuyla Türkiye’ye gelen ve Feng Shui/4 sütun/I Ching konularında dünyanın en önemli ustalarından olan Grand Master Raymond Lo’nun tüm eğitimlerini tamamlamış, sınavı geçmiş ve IFSA (International Feng Shui Association) onaylı diplomasını almış bir danışman olarak, konu ile ilgili çalışmalarımı sağlam temeller üzerine kurduğuma inanıyorum.

http://raymond-lo.com/14521/graduates  

Zamanla Feng Shui alanında edindiğim tecrübe ve bizzat yaşadığım değişim, daha fazlasını keşfetme ve bildiklerimi herkesle paylaşma arzusu ile birleşti. Kökleri çok eskiye dayanan bu kadim öğretiyi, günümüz modern hayatında uygulayabilmek ve her defasında sistemin mükemmel işleyişine tanık olmak bana büyük keyif verdiği gibi, hergün daha fazlasını öğrenme arzumu da besliyor. Öğrendiklerimi ve deneyimlerimi, hayatlarında ve mekanlarında pozitif değişimler yaratmak isteyen herkesle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Birgün yollarımızın kesişmesi dileğiyle…

happiness 2

God of Happiness