Kanatsız melekler!!!

Home » Blog Yazıları » Kanatsız melekler!!!

Bazen duyduğunuz bir söz, tanıştığınız bir insan, çıktığınız bir yolculuk, okuduğunuz bir kitap ya da bir şarkı zihninizi fikirlerle, içinizi mutlulukla doldurur :) Son günlerde çok dinlediğim ve dinledikçe kendimi çok iyi hissettiğimi farkettiğim bir şarkı bende benzer etkiler yaratarak, bana bu yazıyı yazmak için ilham verdi :)

Şarkı bende bir sürü farklı duygu yarattı ama bu yazıya ilham olan satırlar, dünyayı bizim için aydınlatan, düştüğümüzü, hırpalandığımızı hissettiğimiz anlarda bizi kaldırmaya gelen, kuruyup, solduğumuz zamanlarda sel yağmuru olan, ağırlaştığımız, güçsüz düştüğümüzde kanatlarını bize veren ‘meleklerden’ bahseden satırlar!!!

nobleman14 Sütun analizlerinde çok önemsediğimiz ve sistemde ‘Nobelman’ olarak geçen, bizim ‘koruyucu melek’ olarak tanımladığımız son derece pozitif bir sembolik yıldız/enerji vardır. Şarkının sözlerinde olduğu gibi, bize destek olan, yardımcı insanlara işaret eder. Bazıları doğuştan bu altyapıya sahip olurken, bazıları içinse seneler, aylar hatta günler bu enerjiyi getirir. Koruyucu melek etkisinde olduğumuz dönemlerde etrafımızda yardımcı insanların olduğunu, işlerin daha rahat, sorunsuz gittiğini ya da problemlerin daha kolay çözüldüğünü görürüz. Bu pozitif enerji, adeta bir kalkan gibi bizi korur ve destekler. Herkesin doğum elementleri farklı olduğundan, bu genel etkilerin yanısıra, herkes için değişen anlamlar da taşır.

iki sene önce İstanbul’da hiç akla gelmeyecek biryerde, oldukça ağır sonuçları olabilecek bir kaza yaptım arabayla. Fakat yine hiç olmayacak şekilde ne bana ne de arabaya hiç birşey olmadı! Hiçbirşey olmadı derken, ne bende ne de arabada, tek bir çizik bile yoktu!!!. Hiç abartmıyorum inanın ve karşı taraf yani arabasına çarptığım kişi sanırım İstanbul’daki en beyefendi insandı :) Kazanın olduğu ay, gün ve saat, üçü birden benim için koruyucu melek etkisini taşıyordu!!!

Farkedeceğiniz üzere koruyucu melek şansı başımıza ters işlerin gelmeyeceği ya da sıkıntılı zamanlar yaşamayacağımız anlamına gelmiyor. Ancak böyle zamanları bizim için kolaylaştıran bu olumlu enerjinin varlığı ve sayesinde karşımıza çıkan yardımcı insanların desteğiyle olayların içinden daha kolay geçebilme şansına sahip oluyoruz.

Ben özellikle geleceğe yönelik planlarımda ve kendime koyduğum hedeflere ulaşmada koruyucu melek etkisinin olduğu dönemleri değerlendirmeye çok özen gösteriyorum. Daha çok girişimde bulunuyorum; daha aktif ve girişken olmaya gayret ediyorum. Yeni adımlar atmaktan çekinmiyorum. Koruyucu melek günümde bile iki gözümü, hatta üçüncü gözümü de, daha çok açmaya niyet ediyorum :) Çünkü koruyucu melek enerjisi aslında tam da bunu anlatıyor. Daha çok imkan, daha çok fırsat seni bekliyor diyor!!! Beklentiniz her ne ise; iş, sağlık, aşk, ilham, değişim,…, fırsatların sizin için orada olduğunu işaret ediyor! Ancak görmeyi bilmek ve istemek gerekiyor :) Bazen işte size destek çıkan patronunuz, sizin bile kendinize inancınızı yitirdiğiniz zamanlarda, size inanmaya devam eden aileniz, son anda işleri bitirip girebildiğiniz yoga dersinde karşınıza çıkan bir yoga hocası, en çok duymaya ihtiyacınız olan anda,’ herşey halledilir, dert etme, yanındayım’ diyen dostunuz, kayıtsız şartsız, en karanlık taraflarınızla sizi seven ve destekleyen sevgiliniz… hepsi koruyucu melekleriniz olabilir!!!

İki gündür yazıyorum, yeni sene başladı, yeni aya girdik diye. Sert etkiler, zorluklar,vs…Hayat böyle… İyi varsa kötü de var, bazı şeyler kolaysa bazı şeyler de zor! Ama kötünün, zorun boyutu bize bağlı!!! Bu konuda da ‘koruyucu melekler’ en büyük yardımcılarımız…

chris-martinColdplay’in bu şarkısı son günlerde çok çalıyor radyolarda. Belki siz de benim gibi beğenenler arasındasınız :) Onları popüler olmakla, müzik tarzlarını değiştirmekle çok eleştiriyorlar son dönemde. Popüler olsa da, iyi yapılan bir iş varsa beğenenlerdenim :) Kaldı ki ilk günden beri tüm albümlerini büyük bir keyifle dinliyorum! Chris Martin hakkında yazmaya başlarsam bu yazı epeyce uzar :) Onu başka bir yazıya bırakıyorum…Ama birkaç kısa notu paylaşmak isterim.

39 yaşına kadar iyi şans dönemlerinde olmuş kendisi. 39-49 yaş arası biraz onu zorlayacak gibi. Daha sert bir rekabet içinde olmak, belki müzikten biraz uzaklaşmak, daha spiritüel konulara yönelmek gibi gelişmeler olabilir hayatında. Ama 49 yaş sonrası çok çok iyi bir dönemi işaret ediyor ve yeteneğinin belki de doruklarına çıkabileceğini anlatıyor! Umarım öyle de olur, biz de keyfini süreriz :) Ama bu yazıda özellikle yazmak istediğim Chris Martin’in son 10 yıldır içinde bulunduğu şans döneminin koruyucu melek etkisini taşıyor olması. Bu dönemde başarıları katlandı! Geçen senenin sonunda çıkardıkları albümleri ile yine gündemdeler. 2015 senesi de kendisi için koruyucu melek senesiydi. Ancak 2016’da yeni ve daha zorlu bir şansa giriyor. Yeni şans dönemi ve 2016 senesi onun için koruyucu melek etkisi taşımıyor. 2016’da gelen metal, iyi bir elementi olmasına rağmen Şubat yazısında bahsettiğim ateş cezasına sokuyor onu. Dolayısıyla karşı karşıya kaldıkları yoğun eleştirilerde, bu cezanın parmağının olduğunu düşünüyorum :)

Ama bugün Chris Martin benim koruyucu meleklerimden birydi :) Günlerdir dinlediğim şarkı, koruyucu melek günümde bana bu yazıyı yazdırdı. Kimbilir belki bu yazı da birileri için ilham olur :)) Deniz yıldızı hikayesindeki gibi bir kişiye ulaşmak bile çok büyük bir etki yaratır!!! Buna çok içten inanıyorum.

Şarkıyı duymamış dinlememiş olanlar varsa, doya doya keyfini çıkarsınlar. Dilerim sizin üzerinizde de bendeki gibi bir etki yaratır :)

Hymn For The Weekend/Coldplay

Son söz : 2016 Maymun yılında, sonu 5 ve 9 ile biten senelerde doğanlar koruyucu melek etkisinde olacaklar. Keyfini çıkarın derim :)

Koruyucu melek yıldızını, doğduğumuz gün ve yıla bağlı olarak hesaplıyoruz. Günleri burda yazmak mümkün değil. Ama bireysel elementinizi biliyorsanız Yin Ağaç ya ada Yin Toprak gününde doğanlar da 2016 senesinde bu olumlu enerjiye sahip olacaklar. 

 

 

Hymn For The Weekend…

Coldplay

Angels sent from up above
You know you make my world light up
When I was down, when I was hurt
You came to lift me up
Life is a drink, and love’s a drug
Now I think I must be miles up
When I was hurt, withered, dried up
You came to rain a flood

So drink from me, drink from me
When I was so thirsty
We’re on a symphony
Now I just can’t get enough
Put your wings on me, wings on me
When I was so heavy
We’re on a symphony
When I’m lower, lower, lower

Angels sent from up above
I feel it coursing through my blood
Life is a drink, your love’s about
To make the stars come out