Kiteboard, Feng Shui ve Hayat üzerine…

Home » Blog Yazıları » Kiteboard, Feng Shui ve Hayat üzerine…

Bu yaz harika birşey yaptım ve uzun zamandır öğrenmek istediğim kiteboarda yani uçurtma sörfüne başladım. Bu sene öbür sene derken nihayet aradığım enerji 2014’te geldi.

IMG_0164

Çin takvimine göre 2014 At senesiydi. At çok güçlü, yerinde duramayan bir enerjiyi ifade eder. Bu sene sizin için de öyle miydi bilmiyorum ama benim için at hızındaydı adeta ve ben kelimenin tam anlamıyla seneyi o atın tepesinde dörtnala koşarak geçirdim. İşte böyle bir senede kiteboard yapmak, bu güçlü enerjiyi hissetmenin en güzel yolu oldu.

Uçurtmayı elime aldığım anda rüzgarın anlamı değişti adeta. Göremesem de saçlarımı birbirine katan, dudaklarımı kurutan, etrafımda dolanan rüzgar artık yönlendirmeyi öğrenmem gereken bir güç/enerjiydi ve tahminimden çok daha kuvvetliydi. Uçurtma ise bu güçten/enerjiden fayda sağlamaya aracılık edecek malzeme, bir nevi kanatlarım…Rüzgarı yakaladık, uçurtmayı havalandırdık. Sıra geldi boardun üstüne çıkmaya…Boardun üstünde ‘denge’ anahtar kelime. Herşey tamamsa kendinizi ‘rüzgara ve suya’ bırakabilirsiniz. Bundan sonrası muhteşem bir serüven. Zaman zaman engeller çıkabilir karşınıza…mesela dalga artabilir, başka kite’lar sizinkine dolanabilir, birden rüzgar bitebilir ya da tam tersi şiddetlenebilir…Ama ne olursa olsun, bu engellerle baş eder, çözer, tekrar boardun üzerine çıkarsınız. Çünkü serüven sizi çağırmaktadır. O boardun üzerinde, her anından keyif aldığınız sürece ne olursa olsun hep kalkar devam edersiniz.

Bunlar tanıdık geldi mi size?

Göremesek de etrafımızı saran enerjiler var (rüzgar gibi) ve bu enerjilerden fayda sağlayabileceğimiz, yönlendirebileceğimiz bilgi birikimi ve metafizik sistemlere sahibiz (uçurtma gibi). Hepimizin sahip olduğu bir hayat/yaşadığı ve çalıştığı mekanlar var (board gibi). Yaşadığımız hayatlarda ve mekanlarda anahtar kelime ‘denge’… Etrafımızı saran enerjiyi doğru yönlendirirsek, hayatta da dengeyi yakalarız. Herşey tamamsa kendinizi serüvene bırakabilirsiniz. Bundan sonra engeller de çıksa hep oyunda kalırsınız; çünkü her anından keyif aldığınız sürece ne olursa olsun hep kalkar devam edersiniz!!!

Hem kiteboardu hem Çin metafiziğini feng shui danışmanı gözüyle anlatmak istedim…Her iki konu üzerine, internette binlerce yazı bulup okuyabilirsiniz. Ama ikisini birarada bulmak zor olabilir. Bir de uzun, detaylı tanımlarla anlatınca çok acayip ve karışık gibi görünen konular hayatın içinden bir deneyimle birleşince çok daha kolay anlaşılır oluyor. Biraz da bunu yapmaya çalıştım.

Rüzgarınız da boardunuz da var, uçurtmanızı havalandırmak için beklemeyin. Etrafınızı saran yaşam enerjinizi harekete geçirin ve dengenizi bulun.Hayatın size sunduklarını keşfedin.

Ertelemeyin, serüven sizi bekliyor!

IMG_0207

 

 

Bir not: Kiteboardu sevdiğimiz kadar onu da çok sevdik. Sevgili hocamız Taner Aykurt’un sitesine göz atmak, öğrenmek, ilham almak isterseniz http://www.kitextreme-turkey.com/index.php/tr/