Bir Mantra, Bir Bilgi, Bir Dilek

Home » Blog Yazıları » Bir Mantra, Bir Bilgi, Bir Dilek

Lokah Samastah Sukhino Bhavantu

forest-lokah

“May all beings everywhere be happy and free, and may the thoughts, words, and actions of my own life contribute in some way to that happiness and to that freedom for all.”

“Evrendeki tüm varlıkların mutlu ve özgür olmasını ve kendi düşüncelerimin, sözlerimin ve davranışlarımın, bir şekilde bu mutluluğa ve özgürlüğe katkı sağlamasını dilerim”

Yoga uygulamalarının başında ya da sonunda sıkça söylenen çok güçlü bir mantradır bu. Her yeni güne söyleyerek başlayabileceğimiz bir dilek belki de.Kişisel olarak benim de favori mantramdır…Meditasyon yaparken, kendi yoga uygulamalarımda hatta duygusal olarak zorlandığım zamanlarda yardımına başvurduğum güçlü bir ses enerjisi…İçerdiği hem sade hem derin anlamların yanısıra, ihtiyaç duyduğum, çıkmazda hissettiğim durumlarda çare ve çözüm için öncelikle bakmam gereken yeri işaret eder : Kendimi!

Ama mantranın benim için en güçlü anlamı, hepimizin, evrendeki tüm varlıkların birbirine bağlı olduğu ve herbirimizin , kendi düşünce, söz ve davranışlarımızın, tüm evreni etkileme potansiyeli taşıdığıdır. Hayatı, bu sorumluluk ve farkındalıkla yaşamak, belki de dünyada arzu ettiğimiz değişimi sağlayacak en anlamlı formüldür.

Bu mantrayı ilk duyduğumdan beri epey zaman geçti. Bu sürede Feng Shui ve Çin metafiziği hayatıma girdi. Çinliler, hayatımızı eşit derecede etkileyen 3 temel faktör olduğuna inanırlar :

1-doğum şansı, 2-yeryüzü şansı (feng shui) 3- kişisel şans

http://meltemozertem.com/kisa-kisa-2/

Doğum ve yeryüzü şansımızı en iyi şekilde değerlendirebilmek için 4 sütun ve Feng Shui gibi çok değerli kadim bilgilere sahibiz. Bu konuda yapacağımız her yatırım hayatımıza pozitif yansıyacaktır. Ama eşit derecede önemli değişkeni, kişisel şansı da dikkate almamazlık etmeyin.Seçimleriniz, değerleriniz, düşünceleriniz, sözleriniz, yaptıklarınız, yapmadıklarınız, tavrınız, duruşunuz…hepsi kişisel şansınızı olumlu ya da olumsuz etkilemektedir. Bu alanda sonsuz ve sınırsız çalışma alternattifleri bulabilirsiniz. Önemli olan size en uygun olanı ya da olanları seçmek, kendinize ve kişisel şansınıza, daha mutlu ve huzurlu bir hayat için yatırım yapmak…

Kişisel şans, adından da anlaşılacağı üzere bireysel bir yolculuktur. Ama dilerim bu mantra, bu yolda size de rehberlik etsin.

Düşüncelerinizin, sözlerinizin ve davranışlarınızın, Evrendeki tüm varlıkların mutluluğuna ve özgürlüğüne katkı sağlaması dileğiyle…

Bu güçlü mantrayı dinlemek isterseniz linki tıklayabilirsiniz:

Lokah Samasta Sukhino Bhavantu