Meltem Özertem

FENG SHUI&4 PILLARS CONSULTANT
BM MINDFULNESS INSTRUCTOR

We will become a family in:

2023/02/14 18:38:07

Hikayem

“5 yaşındayken, annem bana mutluluk, hayatın anahtarıdır derdi. Okula gittiğimde, büyüyünce ne olmak istediğimi sordular. Ben de ‘mutlu’ olmak istediğimi yazdım. Bana soruyu doğru anlamadığımı söylediler; ben de onlara hayatı anlamadıklarını söyledim.” JOHN LENNON

Hayat John Lennon’un tanımı gibi… Bu kadar basit, sade ve bir o kadar da derin… Yaşadığımız farklı hayatlarda, bambaşka tutkuların peşinde, aslında hepimizin ortak arayışı “mutlu olmak”. Ben de öğrendiklerimi ve deneyimlerimi, aynı sade ve derin bakış açısıyla, bu ortak arayışa katkıda bulunabilmek adına, sizlerle paylaşmayı arzu ediyorum. Dilerim, bu web sitesi, sizin için de yeni bir başlangıç ya da farklı bir ilham kaynağı olur.
Yaşadığınız hayatlarda ve mekanlarda ‘mutlu’ olmanız dileğiyle…

Hakkımda

Ben kimim?

“Feng Shui sadece dekorasyona odaklanan ‘POP’ bir yöntemden çok daha fazla bir anlama sahip.’”

1976 yılında Ankara’da doğdum. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra 2006 yılına kadar kurumsal hayatta, finans ve pazarlama üzerine çalıştım. Feng Shui’den doğmak üzere olan oğlumun odasını hazırlarken haberdar oldum. İlgim basit bir merakla başladı. Ancak öğrendikçe vazgeçilmez bir tutku haline geldi. Feng Shui sadece dekorasyona odaklanan ‘POP’ bir yöntemden çok daha fazla bir anlama sahip. Çeşitli formüller ve hesaplamalar yardımıyla, mekanları gözle görebildiğimiz formların çok ötesinde, zaman, pusula yönleri ve insan faktörlerini de dikkate alarak analiz eden kadim bir bilgi. Onun sayesinde mekanlar adeta ‘dile geliyor’… Ancak bu konuda anahtar kelime ‘güvenilir bilgi.’ Bu konudaki şansım sevgili Esra Koyuncu ve Master Raymond Lo gibi, doğru insanlarla karşılaşmış olmam.
Esra Koyuncu’nun organizasyonuyla Türkiye’ye gelen ve Feng Shui/4 sütun/I Ching konularında dünyanın en önemli ustalarından olan Grand Master Raymond Lo’nun tüm eğitimlerini tamamlayıp IFSA (International Feng Shui Association) onaylı diplomasını almış bir danışman olarak, konu ile ilgili çalışmalarımı sağlam temeller üzerine kurduğuma inanıyorum. Feng Shui alanında edindiğim tecrübe ve bizzat yaşadığım değişim, daha fazlasını keşfetme ve bildiklerimi herkesle paylaşma arzusu ile birleşti. Kökleri çok eskiye dayanan bu kadim öğretiyi, günümüz modern hayatında uygulayabilmek ve her defasında sistemin mükemmel işleyişine tanık olmak bana büyük keyif verdiği gibi, her gün daha fazlasını öğrenme arzumu da besliyor. Öğrendiklerimi ve deneyimlerimi, hayatlarında ve mekanlarında pozitif değişimler yaratmak isteyen herkesle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Birgün yollarımızın kesişmesi dileğiyle…

Kısaca, ne nedir?

Feng Shui Fuarı

14.02.2021

Çalışmalar

Feng Shui analizi

Yaşadığınız mekanların enerjisinden en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacak; daha sağlıklı, huzurlu, mutlu, bereketli bir ortam oluşturmanızın formüllerini oluşturacak bu çalışmayı ev, ofis, iş yeri, yeni proje ve hatta inşaatlarınız için yaptırabilirsiniz. Mekanın analizi, Luo Pan ile yönünün tespiti ve mekanın yaşı bu analizin temelini oluşturur. Çalışma tamamlandıktan bir hafta sonra, mekanınızı nasıl düzenleyeceğinizi kapsayan önerilerle birlikte sonuçlar, yorumları yapılarak sunulur.

TESLİM SÜRESİ: 1 HAFTA

4 Sütün analizi

“4 Sütun Analizi” geleceğimizi bugünden bilinçli olarak inşa edebilmemiz için bize bir yol haritası sunan eşsiz bir sistemdir. Doğum anımızdaki mevcut elementleri ve bunların birbiriyle olan ilişkilerini inceler. Kendimizle ilgili derin bilgiler sunar. Karakterimizi, potansiyelimizi, güçlü ve zayıf yönlerimizi, ilişkilerimizi bambaşka bir açıdan görmemizi saglar. Para, iş ve evlilik konularındaki şansımızı, sağlığımızla ilgili hassas noktaları tespit eder ve yaşadıklarımızı anlamamıza yardımcı olur. 4 Sütun analizi icin gereken tek bilgi doğum tarihiniz, doğum saatiniz ve dogum yerinizdir. Ancak saati bilmeseniz de detaylı analiz yapmak mümkündür.

TESLİM SÜRESİ: 1 HAFTA

Özel gün seçimi

Evlilik, açılış seremonisi, yeni bir eve taşınma gibi önemli olaylar için “en iyi günü” secmek eski bir Çin Geleneği. Böylece o gün işlerin yolunda gideceğine ve iyi/uğurlu başlangıçlar yapacaklarına inanırlar. Evlilik Tarihi, açılış organizasyonları, önemli toplantılar, vs…gibi önem verdiğiniz aktiviteler için arayın, iyi bir başlangıç için en uygun günü seçelim. Özel gününüz için her şeyi düşünürken iyi bir gün seçmeyi atlamayın.

TESLİM SÜRESİ: 1 HAFTA

Doğum tarihi seçimi

Doğal doğum, doğanın kadına sunduğu müthiş bir deneyim. Tüm anne adaylarına normalin de ötesinde ‘doğal’ ve sağlıklı doğumlar dileriz.Ancak farklı durumlar sebebiyle sezeryan olacaksanız, bebeğiniz için en uygun tarihi ve saati seçebiliriz. Tabi bebekler her zaman bizim planlarımıza uymayabilir.Bu nedenle, bebeğinizin detaylı 4 Sütun analizini, doğumdan sonra sizinle paylaşıyoruz. Merak ettiklerinizi ve diğer detayları konuşmak için arayın, heyecanınızı sizinle paylaşalım.

TESLİM SÜRESİ: 1 HAFTA

Lütfen unutmayın 🙂

“Ne Feng Shui analizi ne 4 Sütun Analizi ne de sayfamda göreceğiniz diğer öğretileri temel alan analizler spiritüel bir konu ya da falcılık değildir. Çok uzun yıllara dayanan gözlem, bilgi ve birikimin bilimsel bir bakış açısıyla analiz edilmesidir.”
———

Sizi arayalım...

Formu doldurun, en kısa sürede sizi arayalım…

En kısa sürede tanışmak dileğiyle…

    Son haberler

    Ayın etkileri, Feng Shui, Çin Astrolojisi ve farklı öğretiler hakkında kısa notlar…